Marina Kręgiel położona jest nad jeziorem Lipkusz będącym częścią Zalewu Koronowskiego, Na terenie dawnego Ośrodka Wypoczynkowego Kręgiel.

Port znajduje się w najbardziej zacisznym, osłonionym od silnych wiatrów brzegu gdzie od głównego akwenu dzieli go jedynie „przesmyk kręgielny”. Głębokość portu to 2 metry, co zapewnia bezpieczeństwo i możliwość dopłynięcia tu o każdej porze dnia i nocy.

Żeglarze mogą tu cumować łodzie przy 150 miejscach wyposażonych w y-bomy oraz wygodnie korzystać z bieżącej wody i prądu. Slipowanie ułatwia 16 tonowy dźwig oraz utwardzony zjazd. Można tu bezpiecznie wjechać przyczepom i zwodować każdą łódz.

Niewątpliwie zaletą Mariny jest bogata przyrodniczo linia brzegowa, czysta plaża oraz ponad 200metrów wyremontowanych pomostów ze 100 metrowym nadbrzeżem. Jako jedyna nad Zalewem Koronowskim wyposażona jest w dostęp do plaży z kąpieliskiem.

Ozdobę portu stanowi wyremontowany budynek w stylu skandynawskim. Znajdują się tu Kapitanat oraz pełne węzły sanitarne z prysznicami. W drugiej części Mariny jest Tawerna.

Przed upalnym słońcem czy deszczem schowamy się pod strzechą gdzie z każdego miejsca podziwiać możemy białe żagle na tle Zalewu Koronowskiego.

Często będą mogli korzystać Państwo z grillowego paleniska, zjeść ciepłą strawę czy ogrzać się przy dźwiękach szantowej muzyki.

Zainteresowanych zapraszamy do członkostwa w YKP-Koronowo.

Pomyślnych wiatrów!