Yacht Klub Polska Koronowo powstał z pasji do żeglarstwa. Od najmłodszych lat członkowie założyciele związani są zarówno ze sportami wodnymi oraz Zalewem Koronowskim. Znaleźliśmy idealne miejsce na stworzenie Klubu, który ma zrzeszać wodniaków i stworzyć nowoczesne warunki do uprawiania sportów wodnych.

Główne cele Klubowe to zaspokajanie potrzeb członków Klubu: dzieci, młodzieży, dorosłych w zakresie organizowania, rozwijania i uprawiania szeroko pojętej kultury fizycznej, sportu i rekreacji w szczególności sportów wodnych profesjonalnych i amatorskich. Zajmujemy się propagowaniem sportów wodnych, krzewieniem wiedzy żeglarskiej oraz zasad szlachetnej rywalizacji sportowej. Dodatkowo pragniemy organizować oraz pomagać przy organizowaniu członkom Klubu i innym podmiotom zawodów, imprez sportowych a także prowadzić szkolenia i egzaminy patentowe.
Serdecznie zapraszamy do współpracy, jesteśmy otwarci na nowe pomysły i wyzwania.

Aby dotrzeć do Klubu należy wjechać przez bramę Ośrodka Kręgiel i kierować się pasem chodnikowym z kostki (przy wodzie) na plażę. W Klubie znajduje się parking dla członków, slip, kapitanat oraz Marina Kręgiel.